Bursa Muş Kardeşliği Gençlik ve Eğitim Merkezi hizmete açıldı

Bursa Muş Kardeşliği Gençlik ve Eğitim Merkezi hizmete açıldı

Vakıf Katılım

Bursa-Muş Kardeşliği Gençlik ve Eğitim Merkezi adıyla inşa edilen tesiste, kadın ve erkek yüzme havuzları, bilgisayar odası, kütüphane, konferans salonu ve nikah salonu bulunuyor. Muşlu gençlerin kendilerini geliştirebilecek sosyal, kültürel ve sportif her türlü etkinliği yapmalarına imkan sağlayacak tesisin temel atma törenine, Başkan Aktaş’ın yanı sıra Muş Valisi Avni Çakır, Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, Bursa Milletvekili Muhammed Müfit Aydın, Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, önceki dönem Muş Belediye Başkanı Necmettin Dede, siyasi parti temsilcileri, meclis üyeleri, Bursa’dan gelen işadamları ile dernek temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

“Osmanlı’nın başkenti Bursa’dan bol bol selam getirdim” diyerek sözlerine başlayan Başkan Alinur Aktaş, Muş’ta bulunmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi. konuşmasının devamında Aktaş, ''Bu güzel mekan gençlerimize ve Muş’un geleceğine hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Başkan Aktaş ve protokol üyeleri tarafından kurdele kesimiyle ‘Bursa Muş Kardeşliği Gençlik ve Eğitim Merkezi’ hizmete açıldı.

  Hibya Haber Ajansı