Kafes-46 operasyonunda 3 organize suç örgütü çökertildi

Kafes-46 operasyonunda 3 organize suç örgütü çökertildi

Vakıf Katılım

Bursa’da eş zamanlı olarak düzenlenen "KAFES-46” operasyonlarında; elebaşılığını Bülent Çetkin, Osman Deliçay ve Muhammet Tayyar Türkeş’in yaptığı üç ayrı organize suç örgütü çökertildi. Operasyonlarda iki örgüt elebaşının da içerisinde bulunduğu 47 şüpheli yakalandı.

Bakan Yerlikaya operasyona ilişkin yaptığı açıklamada, "Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanlığı koordinesinde; Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalar sonucu Organize Suç Örgütlerinin; resmi yollardan işletmelere ortak oldukları, ilerleyen süreçte işletmenin diğer ortaklarını tehdit ederek işletmeden el çektirdikleri, Sözde mahkeme kurarak anlaşmazlıkları olan şahıslar hakkında karar verdikleri ve bunun karşılığında para talep ettikleri, şahıslar arasındaki alacak verecek meselesine taraf olarak, şiddet ve cebir yolu ile alacakları temin ettikleri, silah ile kasten yaralama eylemlerini gerçekleştirdikleri ve şahıslardan tehdit yoluyla haraç alarak haksız menfaat elde ettikleri tespit edildi." ifadelerine yer verdi.

Operasyonlar sonucu;15 adet ruhsatsız tabanca, 2 adet otomatik tüfek ve  1 adet suikast kalem tabanca ile çok sayıda çelik yeleğe el konuldu.

Operasyonların aralıksız devam edeceğini vurgulayan Yerlikaya,  "Aziz milletimizin bilmesini isterim ki; hangi büyüklükte olursa olsun, ailelerimizin huzurunu kaçıran organize suç örgütlerine, çetelere milletimizin duası ve desteğiyle nefes aldırmayacağız. Organize suç örgütlerine karşı şafak sökerken de gün batarken de operasyonlarımız aralıksız devam edecek. Operasyonları düzenleyen kahraman polislerimizi tebrik ediyorum. Milletimizin duası sizlerle." dedi.

  Hibya Haber Ajansı