Malatya'da 310 geçici konutun çalışmaları sürüyor

Malatya'da 310 geçici konutun çalışmaları sürüyor

Vakıf Katılım

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından Çamurlu Mahallesi sınırları içerisinde ilgili firmaya tahsis edilen 55 dönümlük alan üzerine yapılacak olan 31 metrekare büyüklüğündeki 310 adet geçici konut kısa süre içerisinde tamamlanarak hak sahiplerine teslim edilecek.

Büyükşehir belediyesi iştiraklerinden olan MESTON şirketinin Çamurlu Mahallesi sınırları içerisinde yer alan ve 310 konutun yapılacağı 55 dönümlük alanda altyapı çalışmalarını hızla sürdürdüğünü belirten Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “2,5 ay gibi bir zaman içerisinde 310 tane 1+1 ev yapılarak, vatandaşlarımıza dağıtımı gerçekleştirilecek.” dedi.

310 konutun yapımı için çalışmaların devam ettiğini söyleyen Başkan Gürkan, “Çamurlu Mahalle’mizdeki bu alan belediyemize ve hazineye ait yaklaşık 55 dönümlük bir alan. İsveç firması ile yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde 1+1, 310 konutun yapımı için çalışmalar devam ediyor. Bu konutlar her ne kadar geçici konut şeklinde yapılsa da kalıcı nitelik taşıyor. MESTON şirketimiz tarafından konutların inşası için altyapı çalışmalarını hızlı bir şekilde yapılıyor. Firmanın bizlere söylemiş olduğu süreye göre burası 2,5 ay gibi bir zaman içerisinde 310 tane 1+1 ev yapılarak, vatandaşlarımıza dağıtımı gerçekleştirilecek.” diye konuştu.

  Hibya Haber Ajansı